Tel: +48 796 003 901
blachmet44@gmail.com

Poradnik klienta

W kwestii pozwolenia na postawienie garażu należy dowiedzieć się w Urzędzie Miasta lub Gminy odpowiednim dla miejsca zamieszkania.

Art 29 [Budowy i roboty budowlane niewymagające pozwolenia na budowę] informuje, że
„Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia, o którym mowa w art. 30 obowiązek zgłoszenia budowy i robót budowlanych, budowa: (...)
14) wolno stojących: parterowych budynków gospodarczych, garaży, wiat – o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.”

Interpretując powyższy przepis, na każdej działce o powierzchni 500m2 można bez pozwolenia postawić budynek gospodarczy, garaż lub wiatę o powierzchni do 35m2. W urzędzie należy zgłosić jedynie sam fakt postawienia takiego obiektu.
Konstrukcja garażu wykonana jest najczęściej z profili zamkniętych o różnych wymiarach. Nie jest ona cynkowana, tylko malowana farbą podkładową. Klient po montażu zobowiązany jest do pomalowania konstrukcji farbą nawierzchniową. Za dopłatą istnieje możliwość wykonania konstrukcji z profili ocynkowanych, wówczas miejsca spawów należy zabezpieczyć farbą nawierzchniową we własnym zakresie.
Na życzenie klienta stosujemy tańszą opcję – kątownik zimno gięty.

Do obicia wykorzystujemy blachę ocynkowaną ogniowo lub powlekaną akrylem (oryginalnie przez hutę) w wybranym kolorze (PALETA KOLORÓW).
Oferujemy trzy rodzaje przetłoczenia blachy:
- wąski T14 – stosowany na dachach lub ścianach wysokich hal,
- T7 – stosowany na ścianach oraz bramach w układzie pionowym lub poziomym,
- szeroki – stosowany na bramach w układzie poziomym.
Posiadamy w ofercie dodatki do garaży takie jak: filc antykondensacyjny, automaty, okna, rynny, blachodachówkę.

Filc antykondensacyjny – nanoszony jest na blachę dachową od wewnętrznej strony już na etapie procesu produkcyjnego. Ze względu na różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku, woda może skraplać się na powierzchni dachu. Filc niweluje tę różnicę i ogranicza proces skraplania się wody. Ponadto ulepsza izolację akustyczną.

Automaty do bram - bramy które wyposażone są w napęd, pozwalają na otwieranie i zamykanie bramy bez konieczności wychodzenia z samochodu.
Podczas montażu pracownicy programują automat – otrzymujecie Państwo dwa piloty w zestawie.

Okna – zwiększają estetykę garażu, zapewniają dodatkowy dostęp światła oraz cyrkulację powietrza.
Posiadamy okna uchylne PCV o wymiarach 80cm x 60cm. Kolor okna dopasowany jest do kolorystyki garażu; występują okna w kolorach: złoty dąb, orzech, grafit, ciemny brąz, biały.

Rynny – również zwiększają estetykę garażu, chronią go przed wodą deszczową, minimalizują erozję gleby i zabezpieczają jego fundament. Ponadto pozwalają na przechwytywanie wody opadowej z dachu budynku i przekierowywania jej do zbiornika. Taka woda może być następnie wykorzystywana do różnych celów, takich jak podlewanie ogrodu czy mycie samochodu.
Oferujemy rynny PCV, o średnicy 100mm. Kolor rynien dopasowany jest do koloru dachu garażu; występują rynny w kolorach: grafit, ciemny brąz, czarny, ceglasty.

Blachodachówka – może być sposobem na wydłużenie okresu eksploatacji, ale również podnosi jego walory estetyczne. Przy wyborze tego dodatku otrzymujecie Państwo podwójny dach; garaż pokryty jest blachą trapezową ocynkowaną, na niej przykręcona jest blachodachówka. W pewnym stopniu stanowi również izolację termiczną i akustyczną. Dostępna jest w kolorach palety RAL oraz BTX.
Współpracujemy z Alior Bankiem, który daje możliwość zakupu ratalnego. Wszystkie formalności załatwiane są bez wychodzenia z domu. Po rozmowie z naszym pracownikiem otrzymujecie Państwo na e-maila link, który przekierowywuje do wniosku kredytowego. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej bank daje 10 dni na podpisanie umowy.
PRZYGOTOWANIE TERENU NALEŻY DO OBOWIĄZKÓW KLIENTA. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykonanie wylewki betonowej lub kostki brukowej o wymiarach około 20cm większych od wymiary garażu. Można również na rogach osadzić stopy betonowe, bloczki lub płytki chodnikowe. Poniższe grafiki przedstawiają trzy sposoby przygotowania terenu.
Bez względu na to, jaki sposób przygotowania Państwo wybiorą, teren pod garaż blaszany powinien być WYRÓWNANY I WYPROFILOWANY, a przekątna A i B powinny być takie same.
Garaż zamówić można poprzez formularz, mailowo: blachmet44@gmail.com lub telefonicznie: +48 796 003 901.

Zapraszamy

Po uzgodnieniu szczegółów otrzymujecie Państwo projekt z naniesionymi wymiarami oraz kolorystyką, który trafia na halę produkcyjną. Zawsze prosimy o sprawdzenie poprawności zamówienia i potwierdzenie drogą mailową lub SMS. Garaże produkowane są na konkretne zamówienie, czas realizacji to około 3-8 tygodni od momentu potwierdzenia zamówienia.

Czy muszę wpłacać zaliczkę?
Pobieramy zaliczki (ok. 30%) od kwot powyżej 20000 zł.

Kiedy dostanę informację o planowanym montażu?
Zdajemy sobie sprawę, że każdy z nas ma wiele obowiązków, dlatego aby mieli Państwo wystarczająco dużo czasu na organizację dnia, około 10-14 dni wcześniej dzwonimy, aby potwierdzić dane dotyczące zamówienia oraz informujemy o PLANOWANEJ dacie montażu. Ponadto kontaktujemy się z klientem dwa lub trzy dni przed przyjazdem montażystów.


1) Dostawa
Działamy na terenie całej Polski. Nasze produkty dostarczamy samochodami ciężarowymi DMC do 18t oraz dostawczymi do 3,5t. Są one w elementach i skręcane na śruby we wskazanym przez klienta miejscu.

2) Montaż
Montaż jest całkowicie bezpłatny. Czas montażu uzależniony jest od wielkości garażu. Standardowy (3x5) montuje się około 30 minut.
Montażyści posiadają sprzęt na baterie, dlatego brak prądu na miejscu montażu nie stanowi żadnego problemu (wyjątek stanowi montaż automatów – w takim przypadku konieczny jest dostęp do prądu)
Po zakończonych pracach klient zobowiązany jest bezzwłocznie zakotwiczyć garaż, zdjąć folię zabezpieczającą oraz zutylizować pozostałości po montażu (folię, styropian). Kolejnym krokiem jest pomalowanie konstrukcji farbą nawierzchniową. 

3) Płatność
Płatność za garaż następuje gotówką po zakończeniu pracy montażystów lub przelewem PRZED MONTAŻEM.
1) Niezwłocznie po montażu klient jest zobowiązany zakotwiczyć konstrukcję we własnym zakresie oraz zutylizować pozostałości po montażu (folię, styropian i inne).

2) Próg po zakotwiczeniu konstrukcji stalowej należy zabetonować. Przejechanie pojazdem po niezabetonowanym progu, może być przyczyną jego uszkodzenia lub wygięcia.

3) W przypadku zakupu produktu z blachy akrylowej, klient zobowiązany jest we własnym zakresie do niezwłocznego ściągnięcia folii zabezpieczającej.

4) Elementy konstrukcji stalowej zabezpieczone farbą podkładową należy pomalować farbą nawierzchniową.

5) Elementy konstrukcji stalowej wykonane z kształtowników ocynkowanych należy pomalować nawierzchniową w szczególności zabezpieczając miejsca spawów i skręcania.

6) W okresie zimowym należy usuwać nadmiar śniegu z dachu. Należy przy tym pamiętać, że narzędzie, którym usuwany będzie śnieg, powinno być wykonane z materiału niepowodującego uszkodzeń powierzchni dachu.

Gwarancja obejmuje konstrukcję stalową na okres 12 miesięcy. Podstawą rozpatrzenia reklamacji jest przesłanie zdjęć dokładnym opisem usterek.

Szczegółową instrukcję odnośnie obowiązków klienta oraz informacje odnoście gwarancji otrzymają Państwo po montażu od naszej ekipy montażowej.

Kalkulator garażu

Polecane produkty

Zobacz więcej

Galeria

Sprawdź co u nas

chevron-down